Články o zavlažování

Investice do automatické závlahového systému není úplně malá a tak se snažíme, aby naši zákazníci věděli před objednáním o závlahách úplně vše, nač by se případně chtěli zeptat. Čerpejte z naší hluboké studnice článků o zavlažování.

Zavlažování od A do Z

Cílem závlah je zásobit záhony, pole nebo trávníky rovnoměrně vodou tak, aby každá rostlina měla množství vody, které potřebuje. Vodní zdroj pro zavlažování může být blízké nebo daleké jezero, řeka, pramen, zvodeň, studna i sněhová pokrývka. Více (zdroj: Wikipedia)

Tajemství krásných zahrad aneb jak být ekologický a neplatit deštné

Článek o lepším způsobu s nakládáním dešťové a užitkové vody. Je v něm poukázáno na ne příliš časté využití dešťové vody při zahradních potřebách jako je například závlahový systém a způsobu využití v zahraničí. Více (zdroj: InMagazín)

Jak pečovat o trávník, aby byl zelený a hustý po celý rok

Kvalitní trávu na zahradě máme jako odměnu za perfektní údržbu a pravidelnou péči. Patří k ní pravidelné hnojení, zavlažování, kosení, prořezávání – vertikutace, provzdušňování – aerifikace, vyhrabávání staré trávy apod. Více (zdroj: Novinky.cz)

Zakládáme trávník - praktické rady pro hustý zelený koberec

Rady a pomoc při postupu jak správně založit trávník od srovnání terénu až po vysetí a údržbu pro kvalitní výsledek hustého travnatého koberce. Pečlivý přístup se vám bohatě vrátí v podobě krásného trávníku. Více (zdroj: Blesk)

Nový trávník? Žádný problém!

Pěkný a udržovaný trávník je základem každé zahrady. Ani sebekrásnější a sebedražší rostliny či keře totiž nevyniknou, pokud je nebude rámovat pěstěný pažit. Opatřit si právě takový i na svou zahradu už dnes není žádný problém. Více (zdroj: Novinky.cz)

Zelený koberec aneb Jak na krásný trávník

Nejen člověk je živ dostatečným příjmem tekutin, i trávník je potřeba náležitě zavlažovat. Vyhýbat bychom se rozhodně měli zalévání v přímém poledním slunci, protože bychom se mohli, namísto kýženého hustého a zeleného porostu dočkat jen zrzavého a plísněmi napadeného trávníku. Více(zdroj: NM Bydlení)