Nejčastější dotazy

Rádi byste se na něco zeptali? Není vám jasný nějaký odborný termín či postup instalace? Zkuste se podívat do odpovědí na otázky, které naši zákazníci kladou nejčastěji.

Z čeho všeho se skládá automatický závlahový systém?

Závlahy se skládají z potrubí ukrytého pod zemí v hloubce 30 cm a výsuvných postřikovačů, které jsou schovány těsně pod úrovní terénu. Více…

Proč bych vůbec měl investovat do závlahového systému?

Automatický zavlažovací systém má rychlou návratnost investičních nákladů! Šetří čas i peníze a zajistí bujnou a zdravou vegetaci. Více…

Komu poskytujete své služby?

Majitelům domů i zahrad, menším i větším firmám, sportovním klubům a areálům, obecním a městským úřadům.

Kde všude se závlahy mohou použít?

Zavlažujeme soukromé zahrady, záhony a sady, firemní prostory, veřejné parky a hřiště, komerční areály, sportovní plochy – fotbalové trávníky, golfová hřiště, tenisové kurty, stadiony na ragby, golf, basebal či softball.

Jaké podklady si mám připravit před instalací?

Podklady pro zpracování projektu je přesný plánek pozemku, který má být zavlažován. Dále plán osázení a informace o zdroji vody, především kapacitě a tlaku zdroje.

Proč využít k realizaci profesionály?

Společně můžeme snížit náklady na realizaci závlahového systému. Ušetříte zbytečně investovaný čas, svou zahradu a také ve výsledku i peníze. Konzultujte plán s časovým přesahem, snížíte tak budoucí náklady na opravdové minimum.

Jaké budou důsledky instalace systému pro rostliny na mojí zahradě?

Závlahový systém instalujeme šetrně ke stávajícímu osazení zahrady. Během několika dnů zásah na zahradě nepoznáte.

Kde lze závlahu položit?

Systém lze pokládat i v již dokončených zahradách se vzrostlým trávníkem. Těm, kteří teprve připravují zahradu, případně stavbu domu, doporučujeme nejprve se poradit. Rádi poskytneme bezplatné konzultace, kde bude nutno připravit průchody pro potrubí, jak vézt kabely přes základy, pod cestami i chodníky.

Jaké jsou možné zdroje vody pro zavlažování?

Obecní vodovodní řád, studniční voda, dešťová voda v akumulační jímce, přírodní zdroje v podobě řeky, rybníka, jezera, apod. Více…

Proč bych měl využít zrovna služeb NascoGarden?

Poskytujeme kompletní servis od počátečního návrhu až po celkovou realizaci. Zajistíme také veškeré doplňkové práce. Vše za velmi nízké ceny! Poskytneme reference.

Kolik mě to bude stát?

Celková částka záleží na velikosti a složitosti zahrady. Rozhoduje několik aspektů – členitost terénu, složení půdy, velikost zavlažované plochy, celková náročnost projektu. Cílová částka se pohybuje od 30.000 do 100.000 Kč. Rádi vytvoříme kalkulaci přímo pro vás.

Jaká je návratnost investic?

Investice se velice rychle vracejí. Šetříte až 40% vody a energie. Průměrná doba návratnosti se pohybuje okolo 5 let. Rozhodují počáteční náklady.

Kdy je správný čas přemýšlet nad závlahami?

Vhodná doba nastává po dokončení domu nebo ve stádiu úvah o krásné zahradě. Nečekejte až vám trávník začne žloutnout!

S kým spolupracujeme?

Nabízíme spolupráci zahradním architektům, stavebním firmám, projektantům staveb, zahradníkům.

Jak a proč se provádí zazimování systému?

Zazimování se provádí vždy na podzim. Životnost celého zavlažovacího systému přímo závisí na jeho každoročním zazimování. Celou akci od nás máte 1x zdarma a poté za minimální poplatky, které se určitě vyplatí. Více…

Máte jiný dotaz? Zeptejte se nás na cokoli prostřednictvím kontaktního formuláře