Statek Malý Chlumec

Závlaha na koňském statku v Malém Chlumci je vlajkovou loďí naší firmy. Na realizaci jsme pracovali v součtu dní téměř měsíc a byly použity všechny vymoženosti a funkce, které závlahové systémy umožňují. Zakázku jsme dělali pro firmu Royal Diamond, která celou stavbu řídila. Museli jsme akci průběžně koordinovat s dalšími firmami a zahradníky, kteří pracovali na zakázce ve stejné době. Celá zavlažovací plocha měla přes 1000 metrů a byla rozdělena do 3 menších částí. Statek byl po celou dobu ještě ve výstavbě a jeho stavba byla započata na zelené louce.

V počátku bylo nutné vložit do země velkou jímku na vodu a položit trubky. Po dokončení terenních úprav ve spodní části jsme osadili postřikovači celou plochu pod statkem, určenou pro výběh koňí. Na řadu přišla část zahrady nad statkem, kde v té době pracoval také tým zahradníků. Museli jsme také spolupracovat s firmou, která vytvářela umělé jezírko. Nakonec přišla na řadu část zahrady mezi oběma budovami a mikrozávlaha.

Na celou zakázku bylo použito přes 100 postřikovačů, stovky metrů menších trubek pro mikrozávlahu, několik řídících jednotek sjednocených do velké centrály, jímka a další složité stavební úpravy. Výsledkem je krásná zahrada bez práce se zaléváním. Přijedte se sami přesvědčit.

Související služby: